fbpx

Status studenta a povinné platby pojistného

Platby pojistného během studia

 

Studenti středních či vysokých škol, kteří nepřekročili hranici 26 let a jsou dle zákona klasifikováni jako nezaopatřené děti, jež se soustavně připravují na své budoucí povolání, mají tzv. status studenta. Jinak řečeno to znamená, že jsou ekonomicky neaktivními obyvateli a neplatí sociální ani zdravotní pojištění. Tyto platby za ně provádí stát. Po dobu studia studen neplatí ani sociální pojištění, neboť doba studia se považuje za náhradní dobu pojištění.  Náhradní doba studia trvá  do té doby, dokud délka studia nedosáhne po 18 roku věku šest let.

 

Jak to je s platbou pojistného při pokračování ve studiu na vysoké škole?

Většina studentů středních škol pokračuje ve studiu na vysoké škole, a tudíž během měsíců prázdnin, které jsou přechodem mezi jednotlivými studii, naplatí ani zdravotní ani sociální pojištění a není povinen se hlásit na žádný úřad. V této době se z hlediska zdravotního pojištění student považuje za nezaopatřené dítě, jež se soustavně připravuje na budoucí povolání a z hlediska sociálního pojištění je to považováno za náhradní dobu pojištění.
V případě, že absolvent vysoké školy bude pokračovat ve studiu na zahraniční vysoké škole, bude za něj hradit zdravotní a sociální pojištění stát za podmínky, že doloží zdravotní pojišťovně rozhodnutí Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy o tom, že studium zahraniční vysoké škole je obsahově srovnatelné se studiem vysoké školy v České republice.


Uveřejněno

v

od

Komentáře

Jeden komentář: „Status studenta a povinné platby pojistného“

 1. Bryanassiz avatar

  Want to improve your SEO rankings and save time? Our premium databases for XRumer and GSA Search Engine Ranker are just what you need!
  What do our databases include?
  • Active links: Get access to constantly updated lists of active links from profiles, posts, forums, guestbooks, blogs, and more. No more wasting time on dead links!
  • Verified and identified links: Our premium databases for GSA Search Engine Ranker include verified and identified links, categorized by search engines. This means you get the highest quality links that will help you rank higher.
  • Monthly updates: All of our databases are updated monthly to ensure you have the most fresh and effective links.

  Choose the right option for you:
  • XRumer premium database:
  o Premium database with free updates: $119
  o Premium database without updates: $38

  • Fresh XRumer Database:
  o Fresh database with free updates: $94
  o Fresh database without updates: $25

  • GSA Search Engine Ranker Verified Links:
  o GSA Search Engine Ranker activation key: $65 (includes database)
  o Fresh database with free updates: $119
  o Fresh database without updates: $38

  Don’t waste time on outdated or inactive links. Invest in our premium databases and start seeing results today!
  Order now!
  P.S. By purchasing GSA Search Engine Ranker from us, you get a high-quality product at a competitive price. Save your resources and start improving your SEO rankings today!
  To contact us, write to telegram https://t.me/DropDeadStudio

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *