fbpx

Státní maturita – názory ministra školství

Ministr školství Petr Fiala se v rozhovoru vztahujícím se k poplatkům/zápisnému na vysokých školách vyjádřil i ke státní maturitě. Hlavním účelem zavedení státní maturity je kontrola liberalizovaného vzdělávacího systému. Snahou je primárně zjistit prostřednictvím státní maturity, zda došlo k dosažení cílů, které jsou pro vzdělávací systém klíčové. Snahou státu není centralizace či restrikce systému, ale jeho kontrola. Za velké nedostatky v hodnocení a průběhu státní maturity 2012, které vedly k neúspěchu mnoha jinak výborných studentů, považoval za žádoucí poskytnout veřejnou omluvu. S politováním zkonstatoval, že pro mnoho studentů je státní maturita prvním významným kontaktem se státem v jejich životě. Ten však v důsledku pochybení jim vnáší pocit nespravedlnosti a potažmo nedůvěry. Hlavní snahou je nyní tento pocit eliminovat a vrátit důvěryhodnost ve státní maturitu 2013 a to tak, že se pro tento rok učiní opatření k zajištění správných a spravedlivých výsledků. Zároveň pan ministr zkonstatoval, že 20% neúspěšných studentů, kteří státní maturitu 2012 nesplnili, není dobrý výsledek.(1)

Je nezbytné se proto na státní maturitu pro rok 2013 náležitě připravit. V současné době jsou k dispozici nové učebnice odpovídající aktuálním požadavkům na státní maturitu 2013, které mají tak vysokou neúspěšnost státní maturity eliminovat.

 

 

 

(1) Zdroj: http://www.novinky.cz/domaci/277593-zapisne-vychazime-z-peti-az-sesti-tisic-za-rok-rika-ministr-skolstvi-fiala.html

 


Uveřejněno

v

od

Značky:

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *