fbpx

Co obnáší studium vysoké školy?

Studium vysoké školy je v očích veřejnosti spojeno vždy s lepším pracovním uplatněním a lepším mzdovým ohodnocením oproti absolventům středních škol. Nicméně si většinou nedokážou představit, co vše studium vysoké školy obnáší. Ve většině případech se studium skládá z tříletého bakalářského studia, jehož absolvováním získá student titul Bc. = Bakalář. Následně může pokračovat student v navazujícím dvouletém magisterském studiu, jehož absolvováním získá vysokoškolský titul Mgr. = Magistr.

 

Jaké jsou povinnosti studenta vysoké školy během jednotlivých let?

 

Jeden akademický rok na vysoké škole se skládá ze dvou semestrů a to ze zimního semestru a letního semestru. Během semestru student navštěvuje jednotlivé přednášky, semináře a cvičení. Na přednáškách není zpravidla povinná účast na seminářích a cvičeních záleží na vedoucím příslušné skupiny či vedoucím katedry, pod kterou je daný předmět zapsán. Ke konci každého semestru skládá student zápočty z jednotlivých předmětů. Podoba zápočtu je vždy rozdílná, ale zpravidla má podobu testu nebo písemky. Výjimečně je v ústní podobě. Po skončení semestru následuje zkouškové období, ve kterém student skládá jednotlivé zkoušky z těch předmětů, které jsou tímto způsobem zakončeny. Zkouška je zpravidla v ústní podobě, nicméně vzhledem k většímu počtu studentů může mít i podobu písemnou. Velmi důležité pro studenta vysoké školy je, aby veškeré zápočty a zkoušky měl od jednotlivých vyučujících zapsaný v indexu (výkaz studia).

 

Na konci bakalářského studia studen skládá státní závěrečné zkoušky, zpravidla ze tří až čtyř oborových předmětů a zároveň musí obhájit bakalářskou práci. Bakalářská práce je určitá forma seminární práce, kterou student píše v průběhu celého roku na téma, které bezprostředně souvisí s jeho studovaným oborem.

 

Na konci navazujícího magisterského studia student skládá státní závěrečnou zkoušku a obdobně jako ve studiu bakalářském, musí obhájit tentokrát diplomovou práci na oborové téma.

 

Prvním krokem ke studiu na vysoké škole je výběr studijního oboru a následné podání přihlášky včetně zaplacení administrativního poplatku. Dalším krokem je absolvování přijímacího řízení. Vzhledem k vysokému zájmu o vysokoškolské studium se každoročně stávají přijímací zkoušky obtížnější. V přípravě na přijímací řízení Vám mohou pomoci exkluzivní přípravné kurzy na VŠ, které Vám nabídnou nejen kvalitní přípravu, individuální přístup, ale také mnoho dalších exkluzivních výhod.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Jeden komentář: „Co obnáší studium vysoké školy?“

  1. 1xbet зеркало прямо сейчас avatar

    1xBet является очень известных на рынке. 1xbet зеркало прямо сейчас Большой выбор спортивных и киберспортивных событий, множество открытых линий, высочайшие коэффициенты. Кроме того, БК имеет широкий функционал и одна из немногих дает возможность совершать ставки по уникальным промокодам. Используя промокоды, вы можете получить реальный денежный выигрыш, не внося абсолютно никаких средств. Это реально! Узнать актуальный промокод вы можете прямо сейчас, однако использовать его необходимо в соответствии с условиями и инструкциями, которые приведены ниже.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *